Havaalanındaki Bir Olayı Raporlama

Tüm Dubai Uluslararası Havaalanı binaları kaza ve acil durumlarla ilgili ekipmanlarla donatılmıştır. Dubai Polisi, tüm yolcuların ve valizlerinin varış ve ayrılışta çeşitli kontrol noktalarında doğru bir şekilde kontrol edilmesini sağlamaktan sorumludur. Havaalanı polisi, yolculara, kayıp ve bulunan eşyalarla ilgili haberleşmeler, hırsızlık bildirimleri ve yolcuların karşılaşabileceği herhangi bir havalimanı sorununda yardımcı olmaya hazırdır. Havaalanının her yerinde üniformalı polis memurlarını göreceksiniz.

Bagajınız Dubai Uluslararası Havalimanı’na varışta kaybolursa veya geciktirilirse, öncelikle başvuru formunu dolduracağınız bagaj hakkı alanında bulabileceğiniz bagaj servisine gitmelisiniz. Bu form gönderildikten sonra, davanızda takip etmeniz gereken bir referans numarası verilecektir.

Dubai Havalimanı’ndaki bagajınızı, belgelerinizi veya kişisel eşyalarınızı kaybederseniz veya kaybederseniz, aşağıdaki numaralardan herhangi birine başvurun:
Havaalanı Operasyonları Odası:

009712166999 (Terminal 1)
61/0097142165560 (Terminal 2)
Bulgular ve Lost & Found Ofisi:
43/0097142162542
Nöbetçi memur Ofisi:
0097142162509

Havalimanında bir şey kaybederseniz, Kayıp Ofisten almak için üç aya kadar bir süreniz var. Büromuzla şahsen görüşmeli veya sizin adınıza birileri kimlik belgenizi, kimliğinizi açıklayan bir kimlik belgesini ve kaybettiklerini kurtarmak için kimliğinizin bir kopyasını göndermelisiniz. Şahsen katılmayacak veya temsilcinizi gönderemediyseniz, Dubai Havalimanı yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını sağlayan “Dubai Havalimanı’nda kayıp bildirme” başlıklı bir elektronik formu doldurabilirsiniz.

Havaalanındaki Bir Olayı Raporlama” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir