Havaalanı Kampüsünden Hareket

Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan otelinize veya Dubai’deki başka bir yere taşınmak için birçok uygun yol var.Akşam salonlarının dışında resmi Dubai Taksi’yi kolayca ve hızlı bir şekilde bulabileceğiniz bir taksi durağı bulacaksınız. Büyük gruplar halinde veya birçok valizle cep telefonları için daha büyük bir taksi de mevcuttur. Dubai Taksi, AED 20’den Dubai Uluslararası Havalimanı ve 625 metrelik taksi yolculuğu için AED 625’ten başlıyor.

Eylül 2009 itibariyle Dubai Metrosu, Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 1 ve Terminal 2’de duran ve Dubai’den farklı noktalara havalimanına ulaşmak için kolay ve hızlı bir yol sunan kırmızı hattını işletmeye başladı. Kırmızı çizgi Deira’dan Jebel Ali’ye geçiyor, Yeşil Hat ise 2010’da Deira ve Bur Dubai ile açılacak. Metro ücretlerinin maliyeti makul olup yolculuk başına sadece 1,80 AED ile başlamaktadır.

Buna ek olarak, sizi havalimanından alan bir otobüs servisi var. RTA, yolculara ucuz bir ulaşım aracı sağlayan modern ve klimalı bir araç filosu işletmektedir. Otobüs ve metro için kullanılabilecek bir Nol kart gereklidir.Nol Hamra kartının ücreti Dhs’dir ve 3 kilometreden daha az tek yönlü yolculuk için kullanılabilir ve ikiden fazla alanı kapsayan tek yönlü bir yolculuk için DSS 6.50’a kadar ödeme yapar.

Mayıs 2014 itibariyle, RTA Dubai’deki otelleri seçmek için servis otobüsleri tahsis etmiştir. SkyBase, ücretsiz Wi-Fi dahil olmak üzere yolculuk başına 15 AED tutarında olan bu hizmet için başlatılmıştır. RTA, Dubai’deki en büyük otellere turist çekmek için rotalarını ve seferlerini genişletmek istediği için, hizmet saat 12’den gece yarısına kadar her yarım saatte çalışır.

Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan bir araç seçebileceğiniz Dubai’deki konaklamanız süresince bir araba kiralayabilirsiniz.Araç arabanızı aldığınızda pasaportunuzun, uluslararası ehliyetinizin ve kredi kartınızın bir kopyasını sağlamanız gerekecektir. Bu ücretli kapılardan birine binerseniz, kiralık araba penceresine bir elektronik kart takılı 4 dirhem alınacaktır. Arabanızı iade ettiğinizde, konaklamanız sırasında oluşan herhangi bir Salik ücretinin son faturanıza eklenmesi beklenir.

Eğer Dubai’de bir otel ile rezervasyon yaptırıyorsanız, birçok otelin bu hizmeti misafirlerine sunduğu havaalanı transferleri de dahil olup olmadığını kontrol edin Eğer otel size bir transfer servisi sunuyorsa, otelden bir temsilci sizden gelen isminizi veya otel isminizi taşıyan bir tabela ile sizi bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir