Dubai’ye Varış

Dubai, güzel güneşli günler, çarpıcı plajlar, modern altyapı, birinci sınıf alışveriş stilleri ve lüks otellerle ziyaretçileri ağırlıyor. Bu özellikler, Doğu ve Batı’daki eşsiz konumu ile birleştiğinde, Dubai’yi kolayca ulaşılabilecek bir yerdeki modern olanaklarla karışık Arap kültürünü öğrenmek isteyen gezginler için ideal bir tatil yeri haline getirmektedir.

Dubai Havaalanı

Dubai Uluslararası Havalimanı, yılda yaklaşık 30 milyon yolcu barındıran ve 110’dan fazla havayolu şirketi ile 160’dan fazla varış noktasını birleştiren küresel bir üne sahiptir. Havalimanı, dünyanın dört bir yanından havayolları ile gelen uluslararası ve yerel uçuşlar için 1 ve 2 binaları da dahil olmak üzere üç binaya sahiptir, Terminal 3 sadece Emirates ve yolcuları içindir.
Dubai’ye seyahat edenler kendi ülkelerini terk etmeden önce Dubai vizesi şartlarını kontrol etmelidir. Ayrıca vize gönderebilecekleri ya da vize alabilecekleri havaalanına vardıklarında pasaport kontrolüne gitmeleri, daha sonra pasaportlarının giriş tarihi ile damgalanması gerekmektedir. Ziyaret vizelerinin çoğu giriş damgalarında belirtilen tarihten itibaren 30 gün süreyle geçerlidir, ancak bazı vizeler (toplu taşıma vizesi gibi) daha kısa bir süre için geçerlidir.

Dubai’ye gelen turistler, Dubai’ye girerken geçerli olan gümrük yasalarının bilincinde olmalılar: Yolcuların, ek ücret ödemeden Dubai’ye aşağıdaki miktarlarda eşya getirmelerine izin verilir: En fazla 3000 AED, 400 sigara, 50 puro veya 500 gram tütün hediyesi, Alkollü içecekler veya iki bira kutusu (24 kutu içeren her kutu). Kameralar, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar gibi şeyler sadece kişisel kullanım için olsalar bile vergiden muaftır.

Bazı şeyleri Dubai’ye getirmek yasak ve yolcuların hiçbiri bunları kasıtlı veya kasıtsız olarak getirmemeleri gerekiyor. Bu, kokain, eroin, esrar, afyon ve türevleri dahil olmak üzere her tür uyuşturucu madde için geçerlidir ve bu tür maddelerle yakalanan herhangi bir ziyaretçi, her zaman uzun süreli hapis cezası gerektiren ağır cezalara maruz kalacaktır. Buna ek olarak, Devlet aşağıdaki malzemelerin girişini yasaklamaktadır: haşhaş tohumu (pişmiş olsa da), khat bitkisinin yaprakları, betel yaprakları ve tohumlar, nesuar ve gutka.

Dubai’deki kaçak listesi ülkenizdeki reçeteli ilaçları ve reçetesiz ilaçları içerebilir. Lütfen yasaklanmış ilaçların listesini dikkatli bir şekilde kontrol edin ve bunları yanınızda getirmekten kaçının. Bu ilaçları getirmek için tıbbi bir ihtiyaç varsa, lütfen BAE için çalışan lisanslı bir uygulayıcıdan veya reçetenizden ve yerel doktorunuzdan ayrıntılı bir rapordan bir sağlık sertifikanızın bulunduğundan emin olun. Bu belgelerle bile, bir seferde üç aydan fazla taşınmasına izin verilmez.

Buna ek olarak, diğer yasak maddeler arasında pornografi, İslami olmayan dini yayınlar, havai fişekler, fildişi boynuzları, gergedanlar, nesli tükenmekte olan hayvanlar, İsrail kökenli silahlar, mühimmat, kimyasal ve organik gübreler, kumar cihazları, lazer kalemleri, Radar ve diğer izinsiz iletişim cihazları ve BAE’de hüküm süren dini ve ahlaki değerlere aykırı olan her şey.

Dubai Uluslararası Havaalanı, tüm yolculara keyifli bir erişim deneyimi sunan dünya standartlarında bir tesistir. Engelli veya ek yardıma muhtaç olan yolcular, onlara yardımcı olmak için havayolu veya havalimanı personeline danışabilirler. Pasaport kontrolünü bitirmek isteyen yolcuların yüksek hızlı bir servis için rezervasyon yapması gerekebilir.Mauda servis temsilcisi, göçmenlik alanından önce sizi karşılayacak ve vize işlemlerini ve pasaport kontrolünü tamamlayacak ve daha sonra valizlerinizi almaları ve inişlerde size yardımcı olacak bir ücret alacaktır.

 

Dubai’ye Varış” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir