Dubai’de Turistlerin Güvenliği

Genel olarak, Dubai ziyaretçiler için çok güvenli bir yerdir, suç oranları çok düşüktür, bu nedenle yalnız seyahat eden kadınlar çoğu alanda ne kadar sıklıkla tek başlarına olursa olsunlar kendilerini güvende hissederler. Ancak, herhangi bir şehirde olduğu gibi, kişisel mülk kontrolü gibi kişisel güvenlik sağlamak için uygun önlemler almak, karanlıkta kaldıktan sonra loş ışıklandırma alanlarını veya güvensiz alanları önlemek ve her zaman uyanık olmak makul olacaktır.

Dubai çocuklarla seyahat etmek için güvenli bir yerdir. Gıda hijyeni standartları yüksektir ve musluk suyu güvenlidir (birçok kişi saf su içmeyi tercih etse de). Çocuklara hitap eden birçok yer var, bu yüzden beş yıldızlı restoran çocuklarıyla aileleri ağırlıyor.

Dubai’yi ziyaret ederken kapsamlı ve geçerli bir seyahat sigortası olduğunu garanti etmek mantıklıdır: Amaç, yalnızca mülkün kaybı veya çalınması riskinden değil aynı zamanda acil tıbbi durumlardan korunmaktır. Dubai’deki tıbbi bakım standartları genellikle mükemmeldir – şehir sağlık hizmetleri için uluslararası standartları karşılayan bir dizi kamu ve özel hastaneye sahiptir.

Sağlığı etkileyen bazı problemler vardır ve bu bölgeyi ziyaret ederken göz önünde bulundurulmalıdır. Ana problem ısı ve güneş ışığına maruz kalmaktır: Yılın belirli zamanlarında Dubai’deki sıcaklıklar 40 °C’ye ulaşabilir ve yüksek nem oranıyla daha da artabilir. Neyse ki, tüm konutlar, arabalar ve hatta toplu taşıma araçları klimalıdır, ancak ziyaretçiler dışarıda bu tür ısılarda yürüyüş yaparken dikkatli olmalıdırlar. Vücuttaki sıvı dengesini korumak için bol miktarda sıvı aldığınızdan emin olun ve gün ortası ile saat 16:00 arasında doğrudan güneş ışığından uzak durun.

Sağlık Bakanlığı domuz gribi virüsünün yayılmasını kontrol etmek için kapsamlı stratejiler uygular ve havalimanına varır varmaz sıcaklık kontrolü yapılabilir.

Dubai’de bir suçun kurbanı iseniz, resmi bir rapor için en yakın karakola gidin. Dubai Polisi Turist Güvenlik Departmanı, herhangi bir olay meydana geldiğinde ziyaretçilere yardımcı olacak ve herhangi bir soruşturma açacaktır. İdareye her an 800 4438 numaralı telefondan ulaşılabilir.

“Sekreter”, isimsiz bir şikayette bulunmak veya şüpheli davranış veya faaliyet bildirmek isteyen herkese verilen gizli bir hizmettir. Al Ameen ile telefon, faks veya e-posta yoluyla günde 24 saat irtibata geçebilirsiniz.

Dubai Sağlık Hizmetleri – Dubai için tıklayınız.
Genel Sekretere başvuru için tıklayınız.
Dubai acil servisler listesi – Dubai Hükümet Portalı için tıklayınız.

Dubai’de Turistlerin Güvenliği” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir